ShopMasters III – Budování značky a rozjezd brandingové strategie

Za úspěšnou firmou stojí silný brand. Třetí ShopMasters jsme proto zaměřili na to, jak budovat svou značku a zajistit jí další růst díky kvalitní brandingové strategii. Setkání e-shopařů jsme se Shoptetem, Zásilkovnou, Heurékou a Expandecem poprvé uspořádali v Bratislavě, a seznámili se tak se slovenskou e-commerce.

Zájem o akci tohoto formátu nás překvapil. Do bratislavského coworku Space Up dorazilo přes 140 e-shopařů, kteří si přišli pro cenné know-how. A my se utvrdili v tom, že se na Slovensko rozhodně brzy vrátíme 😉

Přednášky zástupců úspěšných slovenských e-shopů

Setkání e-shopařů odstartovaly odborné přednášky. O své zkušenosti a know-how se podělili zástupci předních slovenských e-shopů:

  • Dalibor Cicman (CEO, GymBeam) – “Vplyv užívateľskej skúsenosti na značku”
    Uživatelské chování se za poslední roky změnilo. Dalibor na své přednášce poradil, jak tuto skutečnost využít při budování své značky.
  • Michal Brat (CBO, Martinus) – “Neviditeľné piliere brandu”
    Michal mluvil o tom, že teoretické poučky při budování brandu nemusí vždy fungovat. Podělil se ale i o rozhodnutí, která na brand měla skvělý dopad – i přesto, že to nikdo nečekal.
  • Jozef Kozák (CEO, Noezon) – “Vrcholy a pády na ceste k fungujucemu brandu”
    Jozef má za sebou úspěšný rebranding, nebyla to ale jednoduchá cesta. Na přednášce ukázal, že i s pomocí profesionálů se při brandingu mohou udělat drahé chyby.

Zleva: Michal Brat (CBO, Martinus), Dalibor Cicman (CEO, GymBeam), Jozef Kozák (CEO, Noezon)

Podnětné diskuze v mastermind skupinách

Pro ShopMasters jsou typické užší mastermind skupiny, ve kterých e-shopaři diskutují na vybrané téma. Každý má prostor se vyjádřit a poradit, nebo se s ostatními podělit o svůj pohled na věc a zkušenosti z praxe. Diskuzi koordinuje zkušený mentor, který má v problematice bohaté zkušenosti.

V Bratislavě si e-shopaři vybírali mezi následujícími tématy:

Od stratégie značky k veľkej reklamnej kampani. Bez bullshitu™
Radovan Andrej Grežo, CEO & Creative Director, Somebody&Somebody

Vše perfektně šlape, ale další růst nepřichází. Radovan se podělil o to, jak začít řešit brand a připravit masově cílenou komunikaci, která tempo růstu znovu nastartuje.

Influencer marketing
Jonáš Čumrik, Strategy & Idea Director, NOTINO

Generaci Z spousta firem přehlíží, právě v ní se ale skrývá obrovský potenciál. Jonáš na svém mastermindu ukázal, jak v Notinu s generací Z komunikují a poradí, jak vnímat její potřeby.

Branding, který mění firmy na značky
Jakub Kantor, Brand Stratég, Kantor Studio

Jakub představil klíčové aspekty brandingu a ukázal značky, které se s jeho pomocí staly úspěšnými. Mastermind pro všechny, kteří se chtějí naplno pustit do brandingu.

Ako sa vďaka content marketingu stane vaša značka rešpektovanou autoritou?
Filip Kuna, CEO, Addmention.com

Jaké techniky a nástroje použít k tvorbě kvalitního obsahu? Filip poradil, jak se se značkou stát uznávaným expertem ve své oblasti a zvýšit tak tržby.

Jak může brandu pomoct silná osobní značka zakladatele
Milan Šmíd, Group Chief Marketing Officer, Packeta Group

Milan ukázal, že tvář zakladatele může fungovat lépe než samotné logo. Poradil, jak začít budovat silný osobní brand a jak ho zapojit tak, aby pomáhal úspěchu firmy.

Váš e-shop pri expanzii na nový trh nikoho nezaujíma. Ako to zmeniť?
Tomáš Vrtík, CEO & Partner, Expandeco

Tomáš poradil, jak při expanzi pracovat s daty o zákaznících a jejich chování. Ukázal, jak mohou pomoci průzkumy trhu nebo data ze zákaznické podpory a jak zjistit, co nabízí země, ve kterých už působíte.

Pivo, prosecco i networking na terase

Po podnětných diskuzích v mastermind skupinách přišel čas na sdílení dojmů a nově získaného know-how. Prostorná terasa dala možnost networkovat i na čerstvém vzduchu, a my jsme rádi, že se do úplného závěru akce zdržela velká část návštěvníků.

Podívejte se na všechny fotky z prvního slovenského ShopMasters, nebo si přečtěte, co o nás psal deník Marketing&Media. A nezapomeňte sledovat naše stránky, ať vám další setkání neunikne.

Těšíme se na vás na dalším ShopMasters! 🥂

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: