ShopMasters II – Strategie, efektivita i udržitelnost

E-commerce v roce 2022 poprvé zažila propad. Se Shoptetem a Zásilkovnou jsme se proto rozhodli, že druhé setkání e-shopařů ShopMasters zaměříme na strategické rozhodování. V kancelářích Shoptetu se sešlo přes sto e-shopařů s jasným cílem: zjistit, jak svým e-shopům znovu přinést růst.

Odborné přednášky ostřílených kolegů

I tentokrát si mohli e-shopaři poslechnout inspirativní přednášky. O své zkušenosti a know-how se podělili 3 představitelé úspěšných firem:

  • Samuel Huba (CEO, Shoptet) – “Jak se dařilo e-shopům v roce 2022 a co očekávat v roce 2023”
    Samuel mluvil o změnách, které způsobilo zpomalení růstu ekonomiky. Popsal, jak se tyto změny promítly do české e‑commerce a poradil, co mohou e-shopaři očekávat v roce 2023.
  • Kristýna Křížová (CEO, Agátin svět) – “Brand jako základ pro strategické rozhodování e-shopu”
    Zakladatelka e-shopu s kreativními hračkami svou přednášku zaměřila na brand. Poradila, jak ho využít v komunikační strategii, jak se odlišit od ostatních a jak využít zákaznickou zkušenost pro další brand building.
  • Ruslan Skopal (CEO, Trenýrkárna) – “Jak se stát milionářem ve fashion byznysu”
    Ruslan vybudoval jeden z největších český e-shopů se spodním prádlem. Aby toho docílil, musel dělat správná strategická rozhodnutí. S e-shopaři se podělil o nástrahy, které je při růstu e-shopu mohou potkat a poradil, jak se s nimi vypořádat.
Zleva: Samuel Huba (CEO, Shoptet), Kristýna Křížová (CEO, Agátin svět) a Ruslan Skopal (CEO, Trenýrkárna)

Mastermind skupiny se zkušenými mentory

Po přednáškách se e-shopaři mohli zúčastnit celkem 6 mastermind skupin. Pod vedením zkušených mentorů diskutovali a přispívali svými zkušenostmi. Během 2 intenzivních hodin získali novou inspiraci a know-how pro rozvoj svých e-shopů.

Vybírat si mohli z těchto témat:

Vize, mise, strategie
Tomáš Havryluk, Bývalý místopředseda představenstva, Alza
Proč jsou tato témata důležitá a kdy je začít řešit? Tomáš vysvětlil, co je to strategické rozhodování a popsal, jak se firmy strategicky rozhodují. Přispěl svými mnohaletými zkušenostmi z pozice místopředsedy představenstva v Alze.

Jak připravit e-shop na rok 2023
Honza Mayer, Výkonný ředitel CZ/SK, Heureka
Honza se věnoval výzvám, kterým e-shopy v posledních měsících čelí: snížená poptávka, plné sklady, spotřebitelská inflace i vstup na marketplaces. S účastníky vzájemně sdíleli strategie, díky kterým i navzdory těmto překážkám lze stále růst.

Nastavení marketingové strategie v době krize
Jaroslav Kaucký, CMOO, Zoot
Složitá doba si žádá efektivní marketingovou strategii a plán. Jaroslav se na svém mastermindu podělil o to, jak efektivitu hledat, které náklady mohou e-shopaři uspořit, a které škrty je časem mohou dohnat.

Jak řídit e-shop, když je v krizi
Kamil Demuth, Founder & CEO, Scuk
Kamil se se Scukem dostal do krize, kterou se mu podařilo ustát. Účastníkům svého mastermindu poradil, jak krizi komunikovat, jaké kroky dělat, kde šetřit a kde naopak investovat. Ale především – jak z krize vyjít silnější.

100% konec slev? Jakou strategii zvolíte ve svém e-shopu?
Petra Stupková, Founder & CEO, Legitas
Začátek roku 2023 přinesl novelu v komunikaci slev na e-shopech. Petra, která se specializuje na právo v online a e-commerce, vysvětlila, jak výslednou cenu spočítat a komunikovat. Poradila také, jakou strategii zvolit a čemu se raději vyhnout.

Jak být udržitelný bez zvýšení nákladů
Petra Císařová, Head of Client Integration, Zásilkovna
O tom, jestli je otázka udržitelnosti aktuální i v době krize, na svém mastermindu mluvila Petra. Podělila se také jak docílit, aby byla udržitelnost především součástí businessu a e-shopařům šetřila peníze.

Pivo, prosecco a networking

Po inspirativních přednáškách a mastermindech přišel čas na networking, pivo a prosecco. E-shopaři si tak kromě nových informací a know-how odnesli nové kontakty a přátelství, a my jsme rádi, že se nám daří budovat tak skvělou komunitu.

Networking se protáhl do pozdních hodin.

Psalo se o nás

Podívejte se, jak druhé ShopMasters probíhalo. A těšíme se zase někdy na další setkání 😉

Těšíme se na vás na některém z dalších ShopMasters 🥂

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: