Prosincové novinky

Prosincové dny plné pohody jsou nevratně za námi. Nezbývá než se vrhnout opět do práce a dohnat, co jsme už v loňském roce nestihli. Jako povzbuzení jsme pro vás připravili přehled  změn v naší aplikaci, které jsme zvládli dokončit do konce roku 2018.

Mrkněte na nové vychytávky v segmentech

  • Zobrazení všech kontaktů v segmentu

Pokud v Ecomailu pracujete se segmenty, tak určitě víte, že po uložení segmentu se v minulosti zobrazil pouze počet uživatelů a náhled náhodných kontaktů segmentu. Nemohli jste však vidět všechny konkrétní e-mailové adresy, které jsou v segmentu. Od teď můžete segmentem listovat a zkontrolovat si tak všechny adresy.

segmenty listovani
Nyní si můžete zkontrolovat kontakty v celém segmentu.
  • Detail kontaktu v segmentu

Kromě toho, že můžete procházet celým segmentem, je také možné na daný kontakt kliknout a náhodně si ověřit, zda uživatel skutečně odpovídá zadaným kritériím v segmentu a má být jeho součástí.

seg-vlastn2
Interaktivní e-mailové adresy v segmentech.
  • Snadnější práce se segmenty dle chování v kampani

Velmi často v Ecomailu vytváříte segmenty podle toho, zda odběratel otevřel e-mail, proklikl nebo zda byl příjemce odeslané e-mailové kampaně. Pokud jste segment vytvářeli a potřebovali jste vybrat jednu z mnoha odeslaných kampaní, bylo poměrně obtížné ji dohledat. Jak můžete vidět níže, nyní je možné zadáním prvních písmen názvu, vyhledávat mezi kampaněmi snadno a rychle.

seg-hled2
Snadnější tvorba segmentu dle chování uživatele kampani.

Vyzkoušejte nové funkce v editoru šablon

  • Práce s obrázky ve správci souborů

Nahráváte do šablon neustále nové a nové obrázky a mezi obrázky už se vám špatně orientuje? Poradíme vám, jak s nimi pracovat efektivněji. Do správce souborů jsme přidali funkci “smazat”. Nepotřebné obrázky tak můžete jednoduše skrýt, aby vám ve složce nepřekážely. Nebojte, neohrozí to zobrazení obrázku v již odeslaném newsletteru.

snímek obrazovky 2019-01-09 v 14.01.31
Stačí označit obrázky a kliknout na tlačítko smazat.

Pro ještě snazší práci s obrázky doporučujeme nejdříve vytvořit složky a až poté obrázky do jednotlivých složek nahrávat. Můžete si třeba vytvořit složku 2019 a v rámci ní mít ještě další podsložky podle toho, jak vám to vyhovuje. Pozor, nahrané obrázky není možné následně přesouvat mezi složkami.

  • Jednoduché přidání Vimeo videa do šablony

Kromě možnosti rychlého vložení videa z youtube, která je u nás dostupná už dlouho, můžete do editoru od Ecomailu velmi snadno nahrávat také vimeo videa samozřejmě včetně náhledu tak, aby byl uživatel co nejvíce motivovaný na video kliknout.

  • Roztažení tlačítka na plnou šířku

Rozšířili jsem nastavení designu tlačítka. Otestujte méně tradiční vzhled newsletteru s roztaženými CTA tlačítky přes celou šířku. Třeba zrovna na vaše zákazníky zafungují lépe než tlačítka, která jste používali doposud.

freshlabels nl
Takto může vypadat newsletter s tlačítkem na celou šířku.

Přesunutí šablony z kampaně do šablon

Doporučujeme pracovat s šablonami běžných newsletterů vždy přímo v procesu tvorby e-mailové kampaně. Chceme vám však usnadnit práci při přípravě šablon pro automatické kampaně. Ty často vycházejí z designu pravidelných e-mailů. Abyste nemuseli s tvorbou šablony začínat od nuly, rozhodli jsme se přidat možnost šablonu odeslaného newsletteru přesunout do sekce “šablony”. Stačí v odeslané kampani vybrat “uložit e-mail do šablon”.

uložit do šablon
Šablonu z odeslané kampaně jednoduše přesunete.

Věříme, že vám naše nová vylepšení usnadní práci v aplikaci a pokud vám v Ecomailu něco schází nebo potřebujete poradit s nastavením, ozvěte se nám na support@ecomail.cz nebo využijte náš online chat přímo v účtu. Rádi se vám budeme věnovat.

účet zdarma2

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: