Přivítejte vaše zákazníky nezapomenutelnými welcome kampaněmi

Nedílnou součástí inteligentního e-mail marketingu jsou právě automatické welcome kampaně. Pokud stále nemáte nastaveny tyto welcome automatické kampaně, možná vás zajímá, k čemu jsou dobré. Zákazník otevírá mnohem častěji tyto uvítací e-maily, protože jej zachytíte v čase, kdy má o vaše e-maily skutečně zájem. Navíc můžete na základě těchto e-mailů zjistit více informací o vašich potencionálních zákaznících a rozdělit si je dle aktivity. Pokud bude uživatel aktivní během welcome kampaně, je pravděpodobné, že  má o váš produkt nebo službu zájem a bude více otevírat i vaše následující e-maily. Na základě výsledků kampaně můžete vytvořit dva segmenty – aktivní a neaktivní uživatelé. Následně existují různé možnosti, jak s takovými segmenty pracovat. Je na vás, zda se rozhodnete s neaktivními uživateli dále komunikovat a zkoušet posílat nějaké akční nabídky nebo třeba počkáte a po čase jim zkusíte zaslat některou z vašich kampaní.

Pokud s welcome kampaněmi začínáte, připravili jsme pro vás několik rad. Následující prvky můžete nastavit dle svých potřeb nebo využít jen některé. Jestliže vám welcome kampaň nebude fungovat tak, jak byste si představovali, změňte obsah a otestujte reakce.

Posílejte okamžitě

Ať už se jedná o přihlášení k odběru pomocí formuláře nebo při nákupu zboží, posílejte okamžitě. Pokud první e-mail pošlete příliš pozdě zbytečně tak přicházíte o potencionální zákazníky. Okamžité odeslání e-mailu je zvlášť důležité, pokud slíbíte po potvrzení e-mailové adresy slevu na nákup.

Poděkujte

Vždy by mělo v prvním e-mailu zaznít poděkování za zájem a milé přivítání.

Odměňujte

Uživatel by měl mít pocit, že se rozhodl správně, když se přihlásil k odběru vašich newsletterů. Snažte se tedy naplnit očekávání vašich zákazníků a posílejte jim skutečně hodnotný obsah, který jste slibovali. Můžete je odměnit různými bonusy jako je sleva na první nákup, nějakými vzdělávacími materiály, videi, odkazem pro stažení aplikace nebo e-book. Odměnu zvolte dle charakteru vašeho zboží a služeb.

Nastavte očekávání

Můžete informovat vašeho zákazníka, co budete posílat, jak často nebo v jakém konkrétním termínu. Například „Každé pondělí se s Vámi podělíme o naše nejnovější produkty“ nebo „Můžete se těšit na odborné články, rozhovory a případové studie….“. Své sliby pak bezezbytku dodržte.

Používejte odkazy

Ve vašich uvítacích e-mailech by neměly chybět odkazy na váš web. Následně si pak při vyhodnocování kampaně uděláte lepší představu o chování vašich nových zákazníků. Navíc u aktivních zákazníků, kteří prokliknou, můžete začít s trackingem (sledování chování zákazníků na webu).

Zjišťujte informace

Tento krok si dobře promyslete, abyste hned zpočátku uživatele příliš neobtěžovali. Mějte na paměti, že jakákoli otázka musí být stručná, jasná a především náležitě odůvodněná. Pokud chcete po někom datum narození, důvodem bude, že uživateli chcete posílat dárek k narozeninám. Pokud chcete vědět, jaké má domácí zvíře nebo jakou preferuje dovolenou, chcete posílat uživateli e-maily na míru. Jak nastavit formuláře, na které můžete odkazovat v e-mailu, naleznete zde.

Pochlubte se

Stručně představte vaši společnost, čím se zabývá, v čem je dobrá oproti ostatním nebo jaké přináší výhody. Vaše sdělení podložte pádnými argumenty – hodnocení (např. heureka), ocenění, úspěchy apod.

Prodejte

Určitě není dobré hned v prvním e-mailu posílat prodejní nabídky. Pokud však pošlete sérii alespoň 3 e-mailů, můžete do třetího e-mailu zahrnout také jemnou pobídku ke koupi vašeho produktu či služby. Přidejte do e-mailu výhodnou nabídku nebo upozornění, že uživatel stále nevyužil slevu na první nákup a navrhněte mu třeba vaše nejprodávanější produkty.

Zjednodušte odhlášení

K efektivnímu e-mailingu samozřejmě patří možnost odhlášení. Umožněte vašim zákazníkům, aby se mohli snadno a rychle odhlásit. Ušetříte tak vaše peněžní prostředky za rozeslané e-maily odběratelům, kteří o vaše zboží a služby nemají zájem.

Dostaňte se do složky „doručené“

Pro nově přihlášené můžete vytvořit krátký návod pro přesun veškerých vašich e-mailů ze složky „hromadné/promo akce“ do složky „doručené“.

Welcome kampaň v Ecomailu jednoduše nastavíte v sekci „Automatizace“. Více o tvorbě automatizací naleznete v naší nápovědě.

Nevíte si rady s nastavením welcome automatické kampaně? Kontaktujte nás!

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: