Podzimní novinky 2021

Náročný vrchol letošní sezóny je tady a s ním i podzimní přehled novinek v Ecomailu. Tentokrát jsme pilně pracovali na novém segmentačním builderu a přidali vylepšení ve formulářích pro sběr kontaktů. Kromě toho v aplikaci přibyly i nové halloweenské šablony. Čtěte dál a buďte v obraze!

Dáváte přednost video novinkám? Mrkněte 💚

Změny v segmentaci kontaktů

Odesílání newsletterů na přesně zacílenou skupinu kontaktů je v Ecomailu možné pomocí segmentace podle různých kritérií. Ať už se segmenty aktivně pracujete nebo je teprve plánujete vyzkoušet, určitě oceníte zcela nový builder pro tvorbu segmentů, který je ještě přehlednější a intuitivnější.

Nové segmenty se však neliší pouze vzhledem, ale také novými funkcemi.

1. Nové podmínky v segmentaci podle data svátku nebo narozenin.  U “Datum narozenin” byla přidána podmínka (V daný den – jakýkoliv rok) a u “Datum svátku” byly přidány podmínky (Není v daný měsíc, Je v daný den).

Nová podmínka v segmentaci podle data narozenin

2. Přidání výchozího segmentu v automatických kampaních

Díky této novince už nebudete muset pracně vytvářet podmínky v automatizaci od začátku. Stačí, když vyberete již v minulosti připravený segment. Často používaným segmentem bývá kontrola nákupu zákazníkem za dané období. Pokud segment v automatizaci upravíte, původní segment v seznamu kontaktů zůstane beze změny.

Výchozí segment v automatizacích 

3. Zcela viditelný název kampaně při vyhledávání v podmínce Aktivita uživatelů v kampani

Pokud budete segmentovat na základě aktivity uživatelů v konkrétní kampani, tak se vám nově zobrazí celý název kampaně a také datum a čas odeslání.

Zcela viditelný název kampaně při vyhledávání 

Nevyužíváte segmentaci a posíláte stále na celou databázi? Naučte se pracovat se segmenty >> 

Halloweenské šablony 🎃

Nezapomeňte využít Halloween jako skvělou prodejní příležitost a překvapte své odběratele speciální tématickou nabídkou. Skvěle vám k tomu poslouží naše nově vytvořené šablony, které najdete v účtu pod záložkou Halloween.

Nové halloweenské šablony

Vychytávky ve formulářích pro sběr kontaktů

Webové formuláře jsou základním kamenem pro sběr vašich e-mailových kontaktů. Celé prostředí pro jejich tvorbu jsme obohatili o další užitečné funkce.

1. Přidání kroku Zpět a Dopředu v editoru formulářů

V editoru všech tří typů formulářů je nově přidaný krok Zpět a Dopředu, abyste se mohli pohodlně vracet k úpravám.

Přidání kroku Zpět a Dopředu v editoru formulářů

2. Export formulářů 

Formuláře si můžete od teď vyexportovat a poté nahrát do jiného účtu u Ecomailu, nebo jej pouze přesunout do jiného seznamu kontaktů v rámci jednoho účtu.

Export a přesun formulářů pro sběr kontaktů

3. Možnost úplného zavření vysouvací lišty

Poslední změna se týká pouze vysouvací lišty. V nastavení zobrazení vysouvací lišty přibyla možnost Po zavření znovu formulář nezobrazovat. Pokud si uživatel na webu lištu zobrazí a zavře bez vyplnění, tak se mu při další návštěvě znovu nezobrazí. 

Možnost úplného zavření vysouvací lišty 

Propojení s platformou Shopify

V sekci Integrace nově naleznete kompletní přehled dostupných integrací. Největší novinkou je propojení s e-shopovým řešením Shopify, které využívá více než 1 milon e-shopařů po celém světě.

Plugin pro integraci se Shopify

Po úspěšném propojení se do Ecomailu přenesou historické kontakty s informacemi o objednávkách a následně se již budou kontakty včetně objednávek automaticky přenášet v reálném čase. Ušetříte tak spoustu času díky snadnější správě kontaktů. Data o vašich zákaznících budete navíc moci používat pro segmentaci, personalizované kampaně a e-shopové automatizace jako sleva na další nákup

Pokud máte e-shop právě na Shopify, dopučujeme si integraci vyzkoušet. Novým zákazníkům navíc umožňujeme vyzkoušet Ecomail s propojením se Shopify na měsíc ZDARMA pro celou databázi.

Více informací o propojení najdete v naší nápovědě >> 

Přidání maďarského a finského kalendáře

Máte maďarskou nebo finskou mutaci vašeho e-shopu, či webu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu. Aplikace nově obsahuje také maďarský a finský kalendář. Díky tomu budete moci i tyto odběratele oslovit křestním jménem, nebo jim zasílat svátkovou automatizaci.

Kromě e-mailové adresy nezapomeňte ke kontaktu naimportovat také křestní jméno a pole Země se značkou Finska nebo Maďarska, tedy FI nebo HU.

Import maďarských a finských jmen do aplikace

Svátkovou automatizaci můžete vytvořit pomocí přednastaveného scénáře >> 

Další vylepšení v aplikaci

1. Redesign dostupných integrací v aplikaci – V aplikaci nově najdete podrobný výčet všech dostupných integrací. U každého propojení najdete popis funkcí, které daný plugin umožňuje a odkaz na nápovědu.

Redesign integrací v aplikaci

2. Přidávání podmíněných merge tagů přímo z editoru – Nová verze editoru šablon nyní umožňuje rychlejší vkládání i podmíněných merge tagů přímo v editoru.

Přidávání podmíněných merge tagů přímo v editoru šablon

3. Notifikace při špatné synchronizaci zbožového feedu – Pokud při synchronizaci zbožového feedu nastane chyba, tak vás upozorníme v sekci Zbožové feedy a nově také prostřednictvím notifikace v hlavním menu.

Notifikace o špatné synchronizaci zbožového feedu 

4. Optimalizace načítání produktů z produktových feedů – Při tvorbě produktové šablony se produkty ze zbožového feedu načítají rychleji, i v případě, že feed obsahuje nadměrné množství produktů.

5. Detailnější informace v notifikaci o neodesílaní dat na webhook – V notifikaci o neodeslání dat na webhook je nově k dispozici proklik na automatizaci nebo na seznam kontaktů, odkaz webhooku a také konkrétní chyba.

Notofikace o neodeslání dat na webhook

A to je z podzimních novinek všechno. Už teď pro vás připravujeme další vylepšení, aby se vám v aplikaci pracovalo co nejlépe. Rádi byste nám poradili, na čem bychom měli zapracovat? Stačí se ozvat na support@ecomail.cz. Ochotně s vámi probereme vaše připomínky a předáme je do vývoje.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: