Opět o něco snadnější tvorba e-mailu

Základem fungujícího e-mailingu je bezchybná e-mailová šablona, která se správně zobrazí i na mobilním telefonu. Snažíme se proto náš editor pro tvorbu e-mailů neustále zdokonalovat tak, abychom vám přípravu newsletterů maximálně zjednodušili. Podívejte se, jaké novinky jsme pro vás připravili tentokrát.

Připravené bloky s obsahem

Nasloucháme vašim potřebám. S velkou radostí vám proto představujeme novinku, díky které vám tvorba šablony zabere zase o něco méně času. V levém panelu nyní naleznete část s “Předpřipraveným obsahem”. Jednoduše vyberte tu část, kterou zrovna potřebujete, přetáhněte ji do e-mailu, blok si přizpůsobíte podle vašich představ a máte hotovo! Můžete vybírat z hlaviček, patiček nebo třeba připravených produktových bloků.

premade-blocks.gif

Pokud v předpřipravených blocích nyní nenajdete takové, které by vám vyhovovaly, nezoufejte. Již nyní pracujeme dalších variantách, které budou vycházet z aktuálních trendů a požadavků našich zákazníků.

Naplňte šablonu produkty z vašeho feedu

Je pro vás pravidelná tvorba produktové šablony noční můra? Zkuste změnu. Stačí do Ecomailu nahrát váš produktový feed a produkty se do šablony budou přidávat skoro samy. Vyberte si jeden z přednastavených produktových bloků a z feedu jednoduše přidejte produkty, které zrovna potřebujete. Do šablony se automaticky přidá název, obrázek, cena a popisek produktu. Přidaný obsah ještě můžete upravit nebo jej nechat tak, jak je. Nevíte jak na to? Přečtěte si, jak v editoru s produkty pracovat.

Nové možnosti pro úpravu bloků

Ve snaze udržet editor jednoduchý, ale zároveň odpovídající vašim potřebám, jsme přidávali ovládací prvky co možná nejopatrněji. S novou verzí však přicházíme s principem, který kombinuje dohromady jednoduchost ovládání a zároveň široké možnosti pro editaci. Postupem času budete nalézat u bloků i možnost rozšířeného nastavení.

more-options

Přidali jsme také možnosti odsazení tak, abyste byli schopni nastavit odsazení z každé strany zvlášť, pokud je to zrovna potřeba.

margin-new.gif

Kdo upravuje šablonu a ochrana před přepsáním

Již nějakou dobu můžete přímo v rámci editoru vidět, kdo zrovna e-mail upravuje. Pokud na stejné šabloně pracuje i některý z vašich dalších kolegů, poznáte to jednoduše v levém horním rohu, kde vidíte, kolik uživatelů právě na této šabloně pracuje a o koho se přesně jedná.

Snímek obrazovky 2018-06-11 v 10.48.55.png

Zároveň vás editor upozorní, pokud pracujete na šabloně, kterou někdo jiný v mezičase upravil a uložil změny. Jakmile dojde k uložení jiným uživatele, zobrazí se vám upozornění a vy si můžete nechat šablonu znovu načíst. Nemůže se tak stát, že přepíšete změny provedené jiným uživatelem.

Snímek obrazovky 2018-06-11 v 10.50.46.png

Návod pro práci s novou verzí editoru naleznete jako vždy v našem centru nápovědy.

A to zdaleka není všechno

Již nyní pracujeme na dalších zlepšeních. Do budoucna bude možné předpřipravené bloky v šabloně uložit. Budete si tak moci uložit nejrůznější typy bloků a v každém newsletteru vždy použít jen ty, které zrovna budete potřebovat.

Důležité upozornění
Nová verze editoru bude v jednotlivých účtech nasazovaná postupně v průběhu července 2018. 

Nevíte si rady s přípravou newsletteru? Přečtěte si pár našich tipů k tvorbě e-mailové kampaně nebo nám napište na support@ecomail.cz a my vám rádi připravíme e-mailovou šablonu na míru.

 

One thought on “Opět o něco snadnější tvorba e-mailu

Add yours

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: