Letní novinky 2021

Připravte si v letních dnech něco osvěžujícího a pojďte se s námi podívat na nová vylepšení a změny v Ecomailu. Jsme si jistí, že nejvíce oceníte novou verzi editoru e-mailových šablon, která nabízí spoustu užitečných funkcí a vychytávek navíc. A rozhodně nezůstaneme jen u něj. Čtěte dál!

Dáváte přednost video novinkám? Mrkněte 💚

Nová verze editoru e-mailových šablon

Drag & drop editor e-mailových šablon, který je součástí Ecomailu, už nějakou dobu vyvíjíme jako samostatný produkt pod globální značkou Topol.io. Na kvalitě a funkčnosti našeho editoru nám opravdu záleží. Sledujeme nejnovější trendy a technologie, a nasloucháme požadavkům našich zákazníků. Výsledkem je zcela nová verze editoru, která přináší nespočet nových funkcí a ještě snadnější ovládání při tvorbě šablon.

Nová verze editoru e-mailových šablon

Jaké nové funkce v editoru najdete?

 1. Nastavení preheadru mimo šablonu
 2. Možnost přidání obrázků z fotobanky Pexels
 3. Nový editor obrázků
 4. Jednoduché vkládání merge tagů přímo v editoru
 5. Nastavení vlastní šířky e-mailu
 6. Nová podoba file manageru
 7. Nové druhy fontů
 8. Čtyři nové struktury
 9. Nové možnosti v přidávání produktu z produktového feedu
 10. Snažší přesouvání obsahu do šablony
 11. Přidání nezalomitelné mezery
 12. Nové okraje kolem celé struktury newsletteru
 13. Možnost skrytí celé struktury na telefonu nebo na desktopu
 14. Nový textový editor
 15. Možnost přeškrtnutí a podtržení textu a vložení speciálních znaků
 16. Více možností odrážek a číslování
 17. Jednoduché mazání formátování z kopírovaného textu
 18. Možnost editovat text v tlačítku jako v textovém bloku
 19. Možnost přidat vlastní sociální síť
 20. Možnost přidání alternativního textu u videa

Novou verzi editoru si můžete aktivovat v sekci Šablony nebo rovnou v nastavení vašeho účtu.

Nový editor šablon Ecomail.cz
Vyzkoušejte novou verzi editoru šablon

Více podrobností o aktivaci nové verze editoru šablon najdete v naší nápovědě >>

K uvedení nové verze editoru budeme pořádat také webinář zdarma, ve kterém vám detailně představíme práci s novou verzí editoru. Termín webináře se brzy dozvíte, sledujte naše pravidelné newslettery nebo sociální sítě.

Dark mode šablony

Nový trend tmavého zobrazení má vliv i na vzhled e-mailových šablon. Doporučujeme proto přizpůsobit vaše newslettery nejen mobilnímu zařízení, ale také uživatelům, kteří tmavé zobrazení používají. Ecomail vám s tím pomůže!

V sekci šablony nově najdete složku Dark mode, ve které si můžete vybírat z přednastavených šablon, které se tmavému režimu automaticky přizpůsobí.

Dark mode šablony

Na co si dát pozor při optimalizaci šablon pro tmavé zobrazení >>

Stavy objednávek pro Shoptet doplněk

Rádi byste poslali kampaň se slevou třeba pouze na zákazníky, jejichž objednávka už byla vyřízena? Od teď máte možnost. V rámci Shoptet doplňku se do Ecomailu synchronizují také vybrané stavy objednávek.

U objednávek nyní uvidíte, jestli je Nevyřízená, Vyřizuje se, Vyřízená nebo Stornovaná. Tyto stavy budete moci využívat v automatických kampaních >>

Automatizace reagující na stav objednávky

Nebo podle nich jednoduše segmentujte své zákazníky >>

Segmentace podle stavu objednávky

Ještě nemáte aktivní Shoptet doplňek? Mrkněte na jeho výhody >>

Další vylepšení v aplikaci:

1. Nastavení měny pro jednotlivé seznamy kontaktů – Nově si můžete nastavit pro každý seznam kontaktů jinou měnu. Tuto funkci využijete pokud máte e-shopy ve více zemích.

Nastavení měny v seznamu kontaktů

2. Vylepšení v kampaních – Od teď můžete kampaně rozdělovat do složek “Odeslané”, “Rozpracované” a “Naplánované”. Také je můžete vyhledávat pomocí názvu a předmětu.

Vylepšení v kampaních

3. Aktualizace českého a slovenského kalendáře – Český i slovenský kalendář, ze kterého se generují oslovení a data svátků, jsme aktualizovali o další jména. Konkrétně se v českém kalendáři přidalo 117 jmen a ve slovenském 45 jmen.

4. Trackování prokliků z on-line verze e-mailů – Aplikace od teď trackuje také prokliky, které příjemce učiní v rámci prohlížení e-mailu v on-line verzi.

5. Nové pole pro vyhledávání šablon – Nově můžete podle názvu vyhledávat také e-mailové šablony.

Vyhledávání v šablonách

6. Redesign notifikací a upozornění v aplikaci – Upravili jsme vzhled notifikací, které se nachází v hlavním menu. Nyní u všech notifikací vidíte třeba konkrétní čas dané události. Redesignem prošla i upozornění v rámci různých aktivit v aplikaci.

Redesign notifikací

7. Přehled událostí transakčních e-mailů – V hlavním přehledu transakčních e-mailů jsou uchovávány statistiky za posledních 6 měsíců. V sekci aktivity najdete podrobné události, které jsou uchovávány 10 dní. Jedná se například o informace o doručitelnosti u jednotlivých e-mailových adres.

Přehled událostí za posledních 10 dní

8. Zjednodušené přidání nového kontaktu – V aplikaci je od teď nové prostředí pro přidání kontaktu manuální cestou, které je více přehledné a intuitivní.

Přidání nového kontaktu

Věříme, že se vám letní novinky líbily a rovnou se pustíte do jejich testování. A pokud v Ecomailu cokoli postrádáte, dejte nám vědět. Pokusíme se co nejrychleji váš požadavek vyřešit.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: