Lednové novinky

První novinky roku 2020 jsou tady a opravdu stojí za to. Na čem jsme v průběhu ledna pracovali se můžete dozvědět v našem pravidelném přehledu novinek a vylepšení. Možná jste si už všimli nových tématických šablon či několika změn v samotném vzhledu aplikace Ecomail. Přečtěte si naše lednové novinky a dozvíte se víc.

Nové šablony plné lásky

Na měsíc únor jsme nemohli připravit jiné vzorové šablony než právě ty valentýnské. Ještě nemáte pro vaše odběratele připravý newsletter se speciální valentýnskou nabídkou nebo třeba malým dárečkem v podobě slevy? Vyberte si přímo v účtu jednu z našich nových valentýnských šablon a pusťte se do toho.

Nové valentýnské šablony připraveny ve vašem účtu.

Zjednodušení práce s vlastními HTML šablonami

Pokud nepoužíváte náš interaktivní drag & drop editor, ale nahráváte si do Ecomailu již hotovou html šablonu, zpozorněte. Nově jsme vylepšili editor pro úpravu html šablon. Od teď můžete mít vedle sebe zobrazený kód a rovnou i vzhled e-mailové šablony. Zároveň máte možnost jednoduše posouvat hranici mezi kódem a vzhledem šablony pro případ, že náhled šablony nepotřebujete vidět, a rádi byste pohodlně pracovali v kódu.

Další novinkou v editoru je i možnost zobrazení náhledu nejen na desktopu, ale i na mobilu. Můžete si tak hlídat responzivitu šablony, kterou zrovna upravujete.

Editor pro úpravu vlastních html šablon

Sledujte e-mailové kampaně s vlastními UTM tagy

V rámci nastavení e-mailové kampaně můžete snadno zapnout trackování odkazů pro sledování výsledků také v Google Analytics. Do teď bylo v Ecomailu možné upravovat pouze parametr “campaign”. Nově si můžete vyplnit i vlastní parametr pro “source” a “medium”. Všechny odkazy vašeho newsletteru tak budou automaticky označeny UTM tagy přesně podle vašich potřeb.

UTM tagy si můžete upravit v druhém kroku nastavení kampaně.

Redesign aplikace Ecomail? Ne tak docela…

Často od našich zákazníků slýcháváme chválu na příjemné prostředí a intuitivní ovládání celé aplikace. Tuto zásadní přednost bychom si rádi udrželi i nadále. Ke konci minulého roku jsme se proto začali zamýšlet nad redesignem Ecomailu. Po zvážení skoro všech pro a určitě zdaleka ne všech proti, jsme se rozhodli jít na to trochu jinak. Namísto kompletního redesignu jsme si zvolili cestu postupného vylepšování a ladění uživatelského rozhraní.

V celé aplikaci sjednocujeme ovládací prvky, tlačítka, formuláře, typografii nebo barvy, a budujeme tak náš vlastní Design System. To nám v budoucnu umožní Ecomail snadno a rychle posouvat dál.

Některá první vylepšení jste už možná během ledna zaznamenali. Začali jsme s redesignem správy vašeho uživatelského účtu a přidali zbrusu novou přihlašovací obrazovku. Na úpravách vzhledu aplikace budeme pilně pracovat i v následujících měsících, takže se máte určitě na co těšit. A pokud se vám s některou funkcí špatně pracuje, dejte nám vědět, rádi se tomu budeme věnovat.

Více se nám toho do ledna nevešlo, ale už teď pracujeme na dalších nových fukcích, které určitě oceníte. Máte tip na vylepšení nástroje? Čekáte už dlouho na nějakou funkcionalitu? > (otevře se na nové záložce)” href=”mailto:support@ecomail.cz” target=”_blank”>Ozvěte se nám >>

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: