Květnové novinky

Pravidelný přehled posledních vychytávek v Ecomail aplikaci je tady. Zjistěte, jak jsme zefektivnili tvorbu automatů, jak snadno vyexportovat reporty odeslaných kampaní nebo co je nového v segmentech. Pokud se chcete dozvědět více, určitě si nenechte ujít naše květnové novinky.

Ještě snadnější vyhodnocování kampaní

Správně fungující e-mail marketing se jednoduše neobejde bez neustálého testování a vyhodnocování kampaní. Kromě porovnávání jednotlivých rozesílek jsme do reportů přidali i možnost vyexportovat si podrobný přehled statistik všech odeslaných kampaní. A pokud se chcete zaměřit pouze na kampaně za určité období, můžete si snadno nastavit, od kdy do kdy potřebujete data vyexportovat.

V přehledu reportů stačí kliknout na export reportů, vybrat datum a stáhnout.

Stažené reporty jsou ve formátu .csv. Dokument si však můžete jednoduše převést do klasického excelu a s daty pak dále pracovat. Jak na to naleznete v našem návodu.

Pojmenování podmínek v automatizacích

Tuto novou vychytávku zvláště oceníte, pokud pravidelně pracujete s větším počtem automatických kampaní nebo připravujete rozsáhlejší automatické scénáře. Ty často potřebujete nejen rychle připravit, ale také zpětně kontrolovat nebo třeba předat ke schválení klientovi.

V minulosti jste mohli v hotovém schématu automatu vidět pouze název akce “podmínka”. Až po rozkliknutí bylo možné zjistit, o jakou podmínku se vlastně konkrétně jedná. Od teď si můžete podmínku pojmenovat – např. “Nakoupil uživatel za posledních 14 dní?”. Zpětně tak na první pohled vidíte, jaký je scénář dané automatizace.

Díky pojmenovaným podmínkám se budete v automatech lépe orientovat.

Rychlejší testování automatických kampaní

Hotovou automatizaci doporučujeme vždy řádně otestovat. Eliminujete tak riziko možné chyby v celém automatizovaném procesu. V rámci přednastaveného scénáře však mohou být menší či větší čekací doby na další akci jako je např. “počkej 2 dny”. Abychom vám testování maximálně usnadnili, zkrátili jsme všechny akce “počkej” vždy na 5 minut. Testování celého automatu se tak významně zrychlí. A to není všechno – nově můžete do automatu vložit stejný testovací e-mail i více krát za sebou.

V záložce testování naleznete více informací o průběhu testování automatizací.

Pokročilé segmenty dle vlastních událostí

Ecomail umožňuje pomocí vlastního trackovacího kódu sledovat chování uživatele na webu. Kromě klasického procházení stránek, je možné nastavit tzv. sledování vlastních událostí na webu, které jsou pro vás důležité. Můžete tak snadno získávat informace třeba o návštěvách konkrétních kategorií na vašem e-shopu.

Jakmile budete mít dostatek dat z webového trackovaní uživatelů, můžete podle nich také segmentovat. Vytvořte si třeba segment všech uživatelů, kteří měli nedávno zájem o konkrétní značku.

Segment podle vlastních událostí.

Pokud si nebudete vědět rady s implementací trackovacího kódu pro vlastní události nebo s nastavením segmentů, napište nám.

Práce se štítky v segmentech

Rozšířili jsme segmentační kritéria také u štítků. Nově si můžete vyfiltrovat skupiny odběratelů podle toho, zda mají “alespoň jeden štítek” nebo zda “nemají žádný štítek“.

Ještě jste v Ecomailu nezkoušeli segmentovat? Přečtěte si úvod do segmentace a začněte ještě dnes.

Řazení v seznamu kontaktů

V rámci seznamu kontaktů si nejčastěji řadíte kontakty podle data registrace nebo abecedně. Při každém otevření seznamu bylo v minulosti potřeba kontakty vždy seřadit znovu podle vámi vybraného kritéria. Od teď si seznam “pamatuje” poslední zadané řazení.

Stačí kliknout na “přihlášen” a kontakty se seřadí dle data registrace.

Čekáte už dlouho na funkci, kterou jsme vám slibovali? Máte nové tipy, jak vylepšit naši aplikaci? Neváhejte a ozvěte se nám. Uděláme všechno proto, abychom vyhověli vašim potřebám 😉

 

 

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: