Květnové novinky

V květnu jsme se zaměřili na reporty odeslaných e-mailů. Přidali jsme statistiky transakčních e-mailů a také možnost synchronizace výsledků odeslaných kampaní pomocí API. Navíc jsme pro všechny e-mail marketingové nadšence založili novou facebookovou skupinu Ecomail poradna. Více se dozvíte v květnovém přehledu novinek.

Reporty u transakčních e-mailů

Kromě marketingových sdělení můžete přes Ecomail posílat také transakční e-maily pomocí API. Nově naleznete přímo v aplikaci také reporty těchto e-mailů. Součástí statistik jsou celkové metriky (doručeno, vráceno, otevření, prokliky, spam) a také informace k jednotlivým odběratelům a jejich aktivita.

Více se dozvíte v naší nápovědě >>

Náš tip: Nezapomínejte na vzhled a obsah transakčních e-mailů a dodržujte základní pravidla pro jejich tvorbu a posílání. Více se dozvíte v našem článku, který je věnovaný transakčním e-mailům >>

Přenos reportů pomocí API

Naši API dokumentaci jsme obohatili i o možnost přenosu statistik odeslaných kampaní. Můžete si tak výsledky vašich kampaní napojit na jakýkoli datový nástroj. Pokud z nějakého důvodu nechcete používat integraci pomocí API, výsledky kampaní za dané období si můžete pohodlně stáhnout také v csv souboru.

Statistiky v API dokumentaci >>

Volba data ve formulářích

Pokud pomocí webových formulářů sbíráte informace o datu (máte nastaveno typ pole “datum”, nejčastěji při sběru data narození), máme pro vás další vylepšení. Nově uživatel nemusí vyplnit požadované datum ručně. Stačí, když jej vybere přímo v kalendáři, který je součástí formulářů od Ecomailu. Díky tomu se nemůže stát, že by uživatel vyplnil datum ve špatném formátu, který byste následně nemohli použít ve svých kampaních.

Přidejte se do Ecomail poradny

Zhruba v polovině května jsme založili naši novou facebookovou skupinu, kterou jsme pojmenovali Ecomail poradna a zatím nám dělá velkou radost. Každým dnem se postupně rozrůstá o nové členy a my věříme, že tomu tak bude i nadále.

Pokud ještě nejste členem skupiny, budeme rádi, když se k nám připojíte. Čím více nás ve skupině bude, tím lépe si budeme schopni poradit a vzájemně se inspirovat v oblasti fungujícího e-mail marketingu.

Ještě jste neviděli pozvánku do naší skupiny? Mrkněte na video a přidejte se do Ecomail poradny >>

 

Tak to jsou květnové novinky v Ecomailu. Věříme, že se vám líbí a usnadní vám práci s naší aplikací. V případě dotazů nebo tipů na zlepšení nám napište na support@ecomail.cz.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: