Jarní novinky 2023

V zimě jsme v Ecomailu rozhodně nelenili a snažili jsme se aplikaci opět posunout kupředu. Zaměřili jsme se především na Správu účtu, kterou jsme kompletně optimalizovali a redesignovali. To ale není vše! Pokud se chcete dozvědět, co je v Ecomailu nového, určitě si nenechte ujít jarní novinky!

Dáváte přednost raději video novinkám? Mrkněte 💐

Ecomail video novinky (délka 2:48 minut)

Nová verze Správy účtu

Celá sekce Správa účtu prošla důkladným redesignem a také optimalizací. Tato část aplikace se tedy pyšní novým vzhledem, ale také řadou nových vychytávek.

Největší změny se týkají Agenturního účtu, Domén a Integrací. Přibyly i dvě nové sekce Pro vývojáře a Lokalizace a zabezpečení.

Nová verze správy účtu

1) Agenturní účet

Sekce Agenturní účet umožňuje nově pohodlnější správu klientských účtů. Od teď se dá mezi agenturním účtem a podúčty pohodlně pohybovat nebo měnit vlastnosti podúčtů přímo z hlavního přehledu agentury.

Vylepšená správa klientských účtů

Kromě toho je možné měnit profilový obrázek agentury, barvu horní lišty nebo přidávat detailnější informace o klientech.

Dalším vylepšením je také zjednodušený nákup a alokace e-mailových a SMS kreditů mezi podúčty.

2) Domény

Ověření odesílací nebo trackovací domény je od teď jednodušší, než kdykoliv předtím. Celý proces jsme nově rozdělili do tří intuitivních kroků.

Tři jednoduché kroky pro ověření domény

Nově v sekci Domény můžete ověřit také doménu pro transakční e-maily, která bude určena pouze pro odesílání těchto specifických sdělení.

Celá sekce je také obohacena o podrobnější informace, proč a jak různé typy domén ověřit.

3) Integrace

Zásadními úpravami prošla i sekce Integrace, ve které najdete všechna propojení na e-shopová nebo CRM řešení. Ta jsou nově rozdělená do složek podle jejich zaměření, takže vyhledávání konkrétního pluginu je teď mnohem jednodušší.

Rozdělení integrací podle jejich zaměření

4) Pro vývojáře

Do nové sekce Pro vývojáře se přesunuly veškeré parametry, které jsou nutné pro realizaci vlastního propojení. Do této části aplikace tedy můžete jednoduše odkazovat vývojáře, kterým potřebujete projení s Ecomailem zadat.

Nová sekce Pro Vývojáře

Nová integrace s PrestaShopem

Integrace s PrestaShopem se dočkala zbrusu nové verze pluginu! Pokud vlastníte e-shop právě na této platformě, propojte si jej s Ecomailem, zlepšete tak své výsledky v e-mailingu.

Po propojení se budou synchronizovat kontakty včetně údajů z nových i historických objednávek a spustí se trackování (sledování pohybu) uživatelů na e-shopu. Díky tomu budete schopni jednoduše nastavit třeba kampaň opuštěný košík.

Odkaz pro stažení pluginu přímo v MarketPlace PrestaShopu najdete v sekci Integrace.

Více informací o propojení si můžete přečíst v nápovědě >>

Nová verze propojení Ecomailu a PrestaShopu

E-mailing v číslech: Statistiky za rok 2022

Jaký byl e-mailing v Česku v roce 2022? Ecomail a Seznam znají odpovědi!

V přehledné infografice se můžete podívat na e-mailingové statistiky a zajímavá data za uplynulý rok. Infografiku si můžete zdarma stáhnout zde >>.

Infografika: E-mailing v číslech za rok 2022

Přehled dalších vylepšení

1. Nové funkce v editoru e-mailových šablon

V editoru e-mailových šablon přibyla následující vylepšení, které vám ještě více usnadní pravidelnou úpravu e-mailu.

  • Carousel obrázků

Díky carouselu můžete do newsletteru vložit galerii obrázků produktu, mezi kterými si vaši příjemci budou moci listovat. Maximálně můžete do carouselu vložit pět obrázků.

Carousel obrázků
  • Smart merge tagy – zvýraznění merge tagu v textu

Díky funkci smart merge tagů se nově merge tagy v šabloně zvýrazní. Na první pohled tak uvidíte, že se nejedná o běžný text ale právě o merge tag.

Zvýraznění merge tagu v textu
  • Smart merge tagy – nová možnost úpravy merge tagu 

Kliknutím na samotný merge tag jej můžete snadno nahradit za jiný. Pokud se tak rozhodnete uvést jinou informaci, stačí do merge tagu kliknout a upravit jej v otevřeném okně.

Nová možnost úpravy merge tagu 

2. Stahování detailních statistik běžných i automatických kampaní přes naše API

Od teď můžete využít naše nové API endpointy a posílat reporty i pro každý kontakt zvlášť. Kontakty si můžete filtrovat dle časového intervalu či konkrétní akce (např. otevření, prokliky).

Podrobnosti se dozvíte v dokumentaci >>

Stahování detailních statistik kampaní

3. API Transactions Bulk – vkládání hromadných objednávek 

Do Ecomailu můžete nově pomocí API nahrávat až 1000 objednávek najednou pomocí našeho nového endpointu.

Více informací najdete přímo v dokumentaci >>

Vkládání hromadných objednávek 

Chcete se dozvědět o uvedených funkcích více? Máte tipy, jak vylepšit naši aplikaci? Neváhejte a ozvěte se nám. Rádi s vámi vše probereme.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: