Jaký byl Ecomail v roce 2019

Máme za sebou další úspěšný rok plný zásadních změn. Rádi bychom se s vámi podělili o to nejdůležitější, co se v Ecomailu událo v roce 2019. Každý den se posouváme alespoň o malý krůček dál, a to nejen díky našim skvělým zaměstnancům, ale i díky vám, našim uživatelům a partnerům. 

Vyrostli jsme o 83 %

Máme velkou radost, že se nám oproti roku 2018 podařilo zvýšit obrat o 83 %. Už od začátku nebylo naším cílem rychle násobně vyrůst. Firmu jsme chtěli budovat postupně a bez pomoci investora, a to se nám dlouhodobě daří. Stále je pro nás ze všeho nejdůležitější samotný produkt, a proto klademe velký důraz na rychlý vývoj a inovace. V našem růstu nám ale hodně pomáhá i průběžné budování týmu a přátelský přístup. Neustále roste oddělení zákaznické podpory a individuálních marketingových služeb.

Pořádný tým je základ

Rosteme na všech frontách. Před třemi lety jsme začínali na 40 m2 a dnes už pro sebe máme celé patro. Začalo nám být totiž těsno, za minulý rok jsme přijali 13 nových zaměstnanců. Chvíli jsme dokonce byli snad jediná technologická firma, ve které pracuje více žen než mužů, dneska už je to 60:40. Celý tým jsme v prosinci představili v našem adventním kalendáři, který si můžete projít na našem Facebooku >>

Tým Ecomailu na konci roku 2019, dnes je nás už zase o pár kousků víc.

Posíláme o 106!

Za celý rok 2019 jsme poslali o 106 % e-mailů více než v roce 2018. Denně přibylo průměrně 20 nových uživatelů naší aplikace. Těší nás, že mezi zákazníky Ecomailu nově patří například Douglas, Agátin svět, Exim tours, Urban Store nebo Grizly

Jsme platforma pro multikanálovou komunikaci

Velkým krokem kupředu byl nový web a celková změna identity. Stali jsme se sofistikovaným nástrojem pro multikanálovou komunikaci s pokročilými funkcemi. Komunikovat se zákazníky můžete z jednoho místa, a to přes e-mail, SMS, Facebook, Instagram, Messenger bot nebo push notifikace, podle toho, který komunikační kanál uživatel preferuje. Pokud vám třeba někdo nereaguje na e-mail, můžete jej oslovit kdekoliv jinde. Docela šikovné, ne? 🙂  

Vylepšení aplikace

Jak jsme zmínili v úvodu, technologický rozvoj aplikace je pro nás prioritou. Sledujeme nejnovější trendy a nasloucháme vašim potřebám. Za poslední rok jsme přidali nespočet vylepšení i zbrusu nových funkcí. Podívejte se na některé z nich. 

Editor a vzorové šablony

Asi to znáte. Tvorba newsletteru může být pořádná fuška. Snažíme se vám ušetřit čas s přípravou šablony, a tak jsme letos přidali přes 70 vzorových šablon s nejrůznějším zaměřením. A to není všechno, v našem drag & drop editoru přibyla také možnost jednotlivé bloky uložit do speciální sekce “uložené” a kdykoli bloky v budoucnu znovu využít.

Integrace

Zásadními novinkami bylo napojení na další nejpoužívanější e-shopové platformy v Česku. V únoru 2019 jsme se stali jedním z doplňků na Shoptetu. Dále jsme přidali i integraci na oXyshop a FastCentrik od společnosti NetDirect.

Prozradíme, že v během roku 2020 připravíme ve spolupráci s jednotlivými e-shopovými platformami webináře zaměřené na e-mailing e-shopu. 

Personalizace

Rozšířili jsme naše segmenty o kritéria pro tvorbu pokročilejších segmentů. Nově můžete segmentovat dle vlastních událostí nebo pomocí vlastních dotazů. V rámci e-mailové šablony můžete pracovat s novými produktovými merge tagy, které slouží pro doporučování produktů nebo kategorií zákazníkovi. 

Facebook “follow up” kampaň (beta)

Pokud vás trápí nízký open rate u vašich e-mailových kampaní, nezoufejte. V Ecomailu můžete vyzkoušet vaše sdělení zacílit na Facebooku na všechny odběratele, kteří e-mail neotevřeli (např. za posledních 24 h). V roce 2019 jsme u vybraných klientů začali s testováním této kampaně.

Beta verze Follow up kampaně na Facebooku.

Pokud máte zájem se do testování také zapojit, ozvěte se nám na support@ecomail.cz

Další nové vychytávky

  • vlastní hlavičky emailu, které najdou využití zejména pro topování na Seznamu 
  • export reportů pro lepší vyhodnocování kampaní
  • zásobníky pro různé druhy unikátních slevových kupónů

Nabízíme služby na míru 

S růstem počtu zákazníků vzrostla i poptávka po specializovaných službách, a tak jsme je zavedli. 

  • Začínající uživatele vzděláváme pomocí individuálních workshopů. 
  • Menší a střední e-shopaři si mohou vybrat z našich výhodných balíčků, které obsahují přípravu nejvýkonnějších kampaní a konzultace.
  • Součástí služeb je i tvorba designu šablony na míru.
  • Pro ty nejnáročnější zákazníky nabízíme komplexní správu e-mailingu včetně přípravy strategie.

Vzděláváme vás – školení, workshopy, přednášky

Za celý rok jsme u nás udělali 45 školení, ve kterých jsme proškolili přes 100 klientů. Naši e-mailingoví specialisté školili i externě, workshop o e-mail marketingu proběhl v Ostravě ve spolupráci s firmou AdVisio (letos pokračujeme, 18. 2. opět v Ostravě, zjistit více>>) a na konferencích ShopCamp a Pražský Barcamp. Měli jsme také možnost přednášet v Praze ve spolupráci s InCreative a Shoptet, a na konferenci oXyDay.

Veronika Dostálová (CMO) na workshopu v Ostravě.

Pokud máte zájem o školení u vás ve firmě, nebo byste chtěli přijít na školení k nám, ozvěte se na support@ecomail.cz

Vystavujeme

I když většinu času trávíme v online světě, rádi se potkáváme s našimi klienty a partnery i offline. Proto se pravidelně účastníme důležitých e-commerce akcí, a rok 2019 byl na ně obzvlášť bohatý. Svůj partnerský stánek jsme měli na akcích Reshoper, Czech Online Expo, ShopCamp, BarCamp Praha a oXyDay. Kromě moudrostí dostáváte na našem stánku již tradičně i pivo z pivovaru Chříč. Za celý rok 2019 jsme vyčepovali (a vy vypili) 1360 litrů piva. Přijďte se s námi potkat i letos, v první polovině roku budeme na Reshoperu a Czech Online Expo, tak se stavte a pošlete to tam s Ecomailem i v roce 2020. 

Náš velký šéf Kuba za výčepem s našimi ecokelímky na ShopCampu.

Vzděláváme sebe

Na akce chodíme i jako účastníci. Je pro nás důležité být v obraze, sledovat kam e-commerce spěje, jak se posouvá a roste. Nejvíc nás na tom ale baví setkávání s ostatními lidmi z oboru, a vyměňování zkušeností a vzájemná inspirace. Jako účastníci jsme navštívili Marketing festival, E-mail restart, E-business forum, Barcamp Ostrava, Obsahovka live a snad všechny akce pod hlavičkou Eshopista, o jehož pohár jsme navíc soutěžili na bowlingovém turnaji. 

První místo v bowlingovém turnaji o pohár Eshopisty jsme sice nevyhráli, ale aspoň jsme se vyfotili s vítěznou plaketou. Není přece důležité vyhrát, ale zúčastnit se (ale příště vyhrajeme)! 
Zleva Jakub Stupka (COO & Co-founder), Veronika Dostálová (CMO) a Ondřej Kohout (Sales manager) na E-business foru ve Slovanském domě.

Začínáme s malými eventy

Je pro nás důležité budovat vlastní e-commerce komunitu. V květnu jsme proto uspořádali naše první setkání Meet & Meat pro zákazníky a partnery. A protože se toho nebojíme, event proběhl rovnou u nás v kanceláři. Celá akce tak měla příjemnou rodinnou atmosféru. Kromě potkávačky a masa měli návštěvníci možnost poslechnout si přednášky kluků z Water Media a diskutovat o právních nástrahách v digitálním HR s Petrou Stupkovou (Legitas) a Magdou Divišovou (Online People). 

Kuba Malý z Water Media o kinetických emailech na akci Meat & Meet. 

Naše kanceláře jsme podrobili další zátěžové zkoušce, když jsme celý rok uzavřeli vánočním večírkem pro naše partnery společně s agenturou Water Media

Velký šéf Kuba Stupka vlevo, zástupce Water Media Marek Růžička, Milan Šmíd ze Zásilkovny a Milan Polák z e-shopu Different.cz.

Na konci roku jsme byli také oslavit narozeniny Freela, které teď zabírá značné místo v našich inboxech a snaží se nás postavit do latě. Fandíme českým podnikatelům a rádi je podpoříme, jsme v tom přece všichni spolu.

Naše posádka s kapitánem Freela Karlem Dytrychem (a vzadu Jakub Bouček ze SimpleShopu).

TOPOL.io jede

Jedním z našich dalších projektů je editor e-mailových šablon TOPOL.io, který se těší globálnímu úspěchu. Funguje v 19 světových jazycích, kromě angličtiny, němčiny a francouzštiny také například v japonštině. Nejvíce je editor využíván v Americe, na druhém místě je právě Japonsko. Celkově editor TOPOL.io používá přes 12 000 uživatelů z 95 zemí.

Náhled editoru TOPOL.io.

Podporujeme

Rok 2019 nebyl jen o nás, dlouhodobě podporujeme projekty, které nám dávají smysl. V dobročinné aukci pro Mobilní hospic Cesta domů jsme už poněkolikáté dražili a vydražili obrazy, které nám teď zdobí kancelář. Podporujeme také investigativní novináře z Investigace.cz, se kterými sdílíme kancelářské prostory. 

V závěru roku jsme v rámci našeho Adventního kalendáře s vaší pomocí vybrali 24 000 Kč na podporu projektu sazimestromy.cz, za které nakoupíme stromy a na jaře 2020 vlastnoručně zasadíme.

Za každou reakci k videu s naším CEO Honzou na Facebooku a Instagramu jsme darovali určitou částku na nákup stromů. 

Uf, byla to jízda. Jsme připraveni zařadit další rychlost, protože věříme, že rok 2020 bude ještě šílenější než 2019. Děkujeme všem za projevenou důvěru, snažíme se dělat maximum pro spokojenost našich zákazníků i partnerů. Díky, že jste s námi! 

Tým Ecomail.cz 

One thought on “Jaký byl Ecomail v roce 2019

Add yours

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: