Facebook messenger – nový kanál pro komunikaci se zákazníky

Komunikace přes messenger stále nabírá na síle a do pozadí se tak dostávají tradičnější komunikační kanály jako sms zprávy. Tyto změny můžeme pozorovat především u skupiny mladých lidí. Logickým krokem Facebooku proto bylo zavedení reklamy také v messengeru.

Messenger zpráva jako součást automatické kampaně

V Ecomailu se také snažíme na tyto změny reagovat a kromě automatického odeslání e-mailu, sms zprávy nebo automatického zobrazení reklamy na Facebooku/Instagramu, můžete nyní vyzkoušet poslat zprávu do messengeru. Výhodou je, že reagujete na chování uživatele a zachytíte jej v čase, kdy má o vaši nabídku zájem. Oproti reklamním sms zprávám můžete navíc se zákazníkem začít okamžitě chatovat.

Kdy messenger kanál použít?

Typickým scénářem je přihlášení uživatele k odběru novinek přes webový formulář. Především e-shopy často dávají za registraci slevu na nákup. Poděkování s promo kódem je automaticky zasíláno na e-mail. Nyní si můžete do formuláře přidat souhlas se zasláním zprávy i do messengeru. Potencionální zákazník tak má slevu okamžitě po ruce v messenger aplikaci ve svém mobilu a promo kód může v rámci objednávky rovnou jednoduše vyplnit. Dalším příkladem může být zaslání odkazu ke stažení materiálu, o které na vašem webu projevil zájem (e-book).

Snadné nastavení

Pop – up formulář s tlačítkem pro zaslání zprávy do messengeru a podobu samotné zprávy si v Ecomail aplikaci nastavíte během chvilky. Podrobný návod naleznete v naší nápovědě. Výsledná zpráva pak může vypadat třeba takto.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: