Ecomail vs. MailChimp

Řada našich klientů se nás ptá, jaký je vlastně rozdíl mezi MailChimpem a Ecomailem. V základu se jedná o nástroje pro e-mail marketing s velmi podobnými funkcemi. V obou najdete editor e-mailů, šablony newsletterů, můžete jednoduše spravovat kontakty, sledovat statistiky a reporty nebo automatizovat kampaně. Problém, se kterým se setkáváme u klientů, kteří k nám přechází, spočívá v tom, že často právě kvůli angličtině nedokáží využívat MailChimp naplno a posílají pouze pravidelné kampaně. V Ecomailu nejen, že nemají s nastavením pokročilejších funkcí takové potíže, ale hlavně se mají na koho obrátit.  

Přesné srovnání obou systémů by samozřejmě měl provést někdo nezávislý. My proto pouze upozorníme na některé aspekty, které Ecomail odlišují od MailChimpu, a které mohou hrát roli při výběru nástroje pro váš e-mailing.

Srovnání Ecomailu s MailChimpem

1. Přehledná a intuitivní aplikace

Díky intuitivnímu uživatelskému prostředí budete v Ecomailu schopni posílat nejen pravidelné kampaně, ale postupně můžete začít i s automatizacemi, segmenty a dalšími pokročilými funkcemi (webtracking, sledování objednávek) bez složitého nastavování. Pro správu e-mailingu nebudete potřebovat konzultanty ani jiné specialisty. Pomocí našeho editoru si navíc připravíte pěknou responzivní šablonu bez drahého grafika a programátora. Zkrátka si vše snadno a přehledně obstaráte sami.

V Ecomailu si svou první kampaň nastavíte za pár minut.

2. Čeština

Ecomail je v češtině. Rozhraní Ecomailu je v češtině, a tak pro vás může být jeho používání výrazně snazší. Ecomail má českou on-line podporu, která reaguje během pár minut. Rádi vám pomůžeme kampaň nastavit, a se vším vám poradíme. Naši podporu navíc nabízíme i v případě, že máte účet zdarma.

intercom.png

 

3. Ecomail umí skloňovat

Ecomail umí dobře česky. Nemusíte tedy e-maily začínat „vážený zákazníku“, ale třeba „Milá Jano“. A to vše automaticky. Navíc díky oslovení přímo v předmětu e-mailu můžete dosáhnout i 26% navýšení počtu otevření vašeho newsletteru. Můžete si také přečíst, jak na předmět e-mailu. E-mail s oslovením v předmětu pak může vypadat třeba takto:

Snímek obrazovky 2018-03-22 v 14.08.25

4. Svátky

Ecomail sleduje kalendář. Pošlete svým zákazníkům k svátku slevový kupón nebo malý dárek. Stačí nastavit jednoduchou automatizaci a Ecomail už bude e-maily k svátkům posílat za vás.

Snímek obrazovky 2018-03-22 v 14.54.49.png

5. Osobní přístup, školení a e-mail marketing na míru

Není problém se osobně setkat, připravit školení na míru, konzultovat strategii e-mail marketingu nebo integraci s e-shopem. Podívejte se na přehled našich služeb >>

6. SMS kampaně 

Přes Ecomail můžete rozesílat rovněž SMS kampaně věrným zákazníkům nebo posílat automatické SMS zprávy třeba s připomenutím rezervace.

7. Maximální doručitelnost

Specializujeme se na doručitelnost na české servery a případný problém umíme rychle řešit. Čeští a slovenští poskytovatelé e-mailových schránek nejsou pro MailChimp prioritou, pro Ecomail ano.

8. Import zboží přímo z XML feedu Heuréka.cz a Zboží.cz

Díky možnosti vkládat zboží do newsletteru přímo z XML feedu, který používáte pro Zboží.cz nebo Heuréku, bude tvorba produktové šablony hračka.

Do šablony se automaticky přidá obrázek, nadpis, popisek a cena.

9. Integrace

Ecomail snadno propojíte s řadou českých e-shopových řešení a aplikací. Pro napojení na míru máte samozřejmě k dispozici také API s českou dokumentací.

 

Cena

Ecomail vás vyjde levněji. Placené plány Ecomailu vycházejí levněji než ty od MailChimpu: např. v rámci kreditového systému vás poslání 200.000 e-mailů přes MailChimp vyjde na $ 1000 (cca 20 500 Kč), zatímco u Ecomailu na 12 000 Kč. Podívejte se na náš ceník.

Přechod z MailChimpu na Ecomail

Přechodem k Ecomailu získáte přístup k výše uvedeným funkcím a zároveň také ušetříte.

Spoustě našich klientů jsme již pomáhali s převodem dat z MailChimpu do Ecomailu, ať už šlo pouze o kontakty, celé kampaně nebo automatizace a jejich napojení na e-shop. Komplexní přechod jsme řešili například pro Firmu na zážitky.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: