Dotáhněte své e-mailové šablony k dokonalosti díky novému drag & drop editoru

Jakmile adresáta zaujmete natolik, aby váš newsletter otevřel, máte již z půlky vyhráno. Co ale udělat proto, abyste jej motivovali k přečtení celého e-mailu, nebo k nákupu?
Klíčem je vaše e-mailová šablona. Pomocí zbrusu nové verze našeho drag & drop editoru ji snadno dotáhnete k dokonalosti
. V tomto článku se dozvíte, jakých 15 nejnovějších funkcí aktuální verze editoru nabízí, a jak je využít pro přípravu ještě krásnějších šablon jako od profíka. 

Jak s editorem pracovat?

Nejste grafik ani programátor? To vůbec nevadí, v našem novém editoru zvládne připravit úžasný vizuál newsletteru každý.

Princip sestavování newsletteru je podobný jako u původního editoru. Do šablony si snadno přidáte jakýkoliv obsah, ať už jde o text, obrázek, gif, video či celý produktový blok, a vše si poskládáte a upravíte k obrazu svému. Pokud jste s žádným drag & drop editorem doposud nepracovali, doporučujeme se nejdříve podívat na naši nápovědu a video návod, které vám práci s editorem blíže osvětlí.

Podívejte se na webinář, který vás naučí pracovat v novém editoru ⬇

Spousta nových skvělých funkcí!

Pojďme se podívat na nové možnosti nastavení, které editor umožňuje, a na to, jak je efektivně využít.

NASTAVENÍ ŠABLONY

S přípravou šablony doporučujeme začít v záložce Nastavení, kde si definujete výchozí formátování pro celou šablonu, ať už jde o barvu pozadí šablony, tlačítek a odkazů, nebo třeba šířku řádkování a přednastavení všech fontů, nadpisů a textů, které budete v šabloně používat.

1. Preheader, který svět neviděl

Preheader je text, který se v poštovní schránce příjemce zobrazuje hned za předmětem a společně s ním motivuje příjemce k otevření mailu. Určitě na něj nezapomeňte! 

Do této chvíle byl brán jako preheader první text, který se nacházel přímo v šabloně.
V novém editoru však již nemusí být preheader součástí obsahu e-mailu, ale můžete jej přidat jako tzv. neviditelný preheader do pole text pro náhled. 

Neviditelný preaheder se nezobrazí v těle e-mailu, ale pouze v poštovní schránce příjemce.

2. Šířka newsletteru dle vašich představ

Další novinkou je nastavení vlastní šířky newsletteru. Už nemusíte být limitováni přednastavenou šířkou 600 pixelů, ale můžete si nadefinovat vlastní, a to v rozmezí od 320 do 1920 pixelů. 

Doporučovaná šířka je šablony newsletteru je stále 600 pixelů. Zákazníci využívají různé e-mailové klienty od Seznam.cz, Gmail, Outlook atd., které mají odlišná menu a toolbary, jež mohou překrýt váš obsah. Šířka okolo 600 pixelů minimalizuje dopad těchto překrytí.

3. Bohatší možnosti přednastavení nadpisů a textů

Kromě velikosti a fontů pro nadpisy H1, H2, H3 a běžné texty lze také zadat další možnosti nastavení:

 • tloušťky, kurzívy
 • TRANSFORMACE (všechna velká či malá písmena, první písmena velká)
 • podtržení, přeškrtnutí, apod.
 • o d s a z e n í jednotlivých písmen 

STRUKTURA ŠABLONY

4. Nové struktury pro atraktivnější design

Každý newsletter se skládá ze struktur, které jsou kostrou celé šablony, a je jen na vás, jak si šablonu poskládáte. 4 nově připravené varianty struktur pomohou nastavit ještě poutavější rozložení obsahu.

K dispozici je 10 struktur s různými možnostmi rozložení obsahu šablony.

5. Ještě intuitivnější ovládání

Kromě přidání nových funkcí jsme vylepšili uživatelské rozhraní. V rámci nového UI snáze vložíte i posunete jednotlivé struktury a jakýkoliv obsah.
Strukturu ani obsah již nemusíte do šablony přetahovat z levého menu, ale jednoduše je také přidáte v okně, které se vám automaticky otevře po kliknutí na PLUS u vybraného pole/struktury. Umístění pak ovládáte pomocí ŠIPEK.

6. Okraje kolem celé struktury

Kolem celé struktury si můžete vytvořit rám, a tím ji ohraničit samostatně ze všech stran. Styl, barva a tloušťka okrajů jsou jen na vaší fantazii.

Nastavte si kolem struktury okraje, a tím ji pěkně oddělte od zbylého obsahu.

7. Co sloupec, to jiný vzhled

Pro každý blok si lze individuálně nastavit barvu pozadí, zaoblení, odsazení, ohraničení, a tím jednotlivé části pěkně odlišit.

Ukázka nastavení různé barvy pozadí pro sloupec 1 a 2.

8. Dokonalý e-mail na počítači i mobilu

E-maily se už dávnou nečtou jen na PC, takže je důležité zaměřit se na to, aby šablona vypadala co nejlépe i na mobilu. To znamená, že je potřeba vytvářet responzivní newslettery, které přizpůsobí zobrazení menším displejům tabletů a mobilů. Responzivitu vašeho newsletteru si můžete vždy zkontrolovat v náhledu. Novou možností vylepšení je nastavení rozdílného obsahu pro telefony a počítače

 

 • Obsah šitý na míru telefonu a desktopu

Pomocí nového editoru si nyní můžete nastavit rozdílný obsah pro různá zařízení.

Pro mobil je například lepší mít šablonu kratší, a některé texty na něm tedy nemusíte zobrazovat. U vybraných částí e-mailu tedy můžete deaktivovat zobrazení na mobilu a šablonu tím pro tato zařízení zkrátit. Stejně tak si můžete nastavit dva různé obsahy a jeden skrýt pro PC a druhý pro telefony.

Jedna šablona – různý obsah pro zobrazení na počítači a mobilu s použitím skrytí celé struktury textu.
 • Ne vše se musí “přizpůsobit” telefonu

V rámci responzivity se u šablon automaticky upravuje jejich velikost či umístění obrázků a textů. E-maily lze tedy dobře přečíst nehledě na zařízení, na kterém jsou otevírány. Například na obrazovce mobilu nemusíte mžourat na drobný text napěchovaný do malého prostoru.

Zobrazení je standardně nastaveno tak, že se bloky automaticky skládají, aby se přizpůsobily obrazovkám mobilních telefonů. Konkrétně řečeno se v mobilní verzi původní vodorovné sloupce skládají svisle pod sebe, což je samozřejmě žádoucí nastavení, jak jsme již zmínili výše.

V některých případech je však zbytečné, aby se obsah na mobilu zarovnával pod sebe, a pokud jej skutečně chcete mít zachovaný vedle sebe, máte nyní možnost vypnout automatické zalamování textu (řazení bloků pod sebe na mobilních zařízeních). 

Hlavička mailu s použitím nezalamování obsahu na mobilu, logo i slogan pak zůstanou v jednom řádku, když je e-mail otevřen na telefonu.

OBSAH ŠABLONY

A nyní to nejdůležitější, což je obsah samotného e-mailu. Šablonu a jednotlivé struktury je třeba naplnit texty, obrázky a dalším obsahem. Jaké přibyly novinky?


Nejste si jisti, co vše by měla správně šablona newsletteru obsahovat a jak by měla být poskládána? Podívejte se na náš článek Checklist pro Vaši kampaň, který obsahuje část s názvem Anatomie e-mailu >>


9. Formátování textů nebylo nikdy snadnější

Pro úpravu textu máte k dispozici nový textový editor, který vám intuitivním způsobem pomůže upravit každý text:

 • V této liště si můžete jednoduše nastavit a měnit font či velikost písma.
 • Možnost podtržení či přeškrtnutí vybraného textu.

 • Vložení pevné nezalomitelné mezery ( ) nyní můžete provést bez znalostí html, aby se vám již nikdy nestalo, že se třeba oddělí cena a měny na různé řádky.
 • Vložení speciálních znaků jako jsou různé měny, symboly, šipky apod. jedním kliknutím.
 • Pro lepší strukturování obsahu šablony také můžete využít bohatší nastavení číslování a odrážek.
 • U textu můžete změnit jak barvu, tak i jeho pozadí, a tím jej ještě více zvýraznit. 
 • Jednoduché mazání formátování. Jakýkoliv text si můžete vložit přímo z webových stránek bez nutnosti oprošťování textu od formátování, to lze odstranit jedním kliknutím.
 • Také merge tagy pro personalizaci šablony již nemusíte kopírovat z nápovědy, ale můžete si je jednoduše vložit výběrem hodnoty, které se má do šablony propsat – a to jak základní, tak vaše vlastní pole.
  Merge tag pro oslovení kontaktu jeho jménem v editoru a ve výsledném mailu.

10. Více než 3 000 000 fotografií k vašemu použití

Pro přidání a práci s obrázky je vám k dispozici nový Správce souborů. Dle vaší preference můžete pracovat s tabulkovým nebo dlaždicovým náhledem. Pro snazší přehled si lze vytvářet složky a obrázky si do nich třídit.

Kromě vložení vlastního obrázku máte nyní k dispozici i skvělou funkci přidání obrázku z Pexels, což je bezplatná fotobanka, která nabízí více než 3 miliony fotografií k volnému použití. Do vyhledávacího pole stačí zadat klíčové slovo obrázku, který chcete najít, a z nabídnutého výběru si pak zvolíte ten pravý pro vás (včetně požadované velikosti). 

Vyberte si obrázek do vaší šablony z široké nabídky fotografií na Pexels.

11. S naším obrázkovým editorem je úprava obrázků hračka

Pro úpravu obrázků už nebudete potřebovat žádné grafické nástroje díky novému obrázkovému editoru. Náš online editor je opravdu pro každého a zahrnuje vše, co potřebujete pro úpravu obrázků či fotografií – rychle a bez námahy. Základní nastavení jako je ořez fotografie či úprava velikosti jsou samozřejmostí, editor je však vybaven spoustou dalších skvělých funkcí jako použití efektů či filtrů, vylepšení jasu a barevnosti, možností přidávat samolepky a vkládat texty přímo do obrázku.

Vyzkoušejte všechny skvělé funkce editoru pro úpravu obrázků jako jsou barevné filtry, přidání samolepek nebo vložení textů, který si libovolně naformátujete.

12. GIFY z vašeho zdroje

Chcete šablonu mailu oživit vaším vlastním gifem? Doposud šlo vložit odkaz na gif pouze ze stránky giphy.com, nyní však můžete přidat i gif z vašeho vlastního zdroje. 

13. Objevte nové možnosti nastavení tlačítek

Nyní si můžete naformátovat text tlačítka stejně jako textový blok. Nastavení tlačítka se nyní ovládá také pomocí samostatného textového editoru a máte tak možnost si jej naformátovat, jak se vám bude líbit.

14. Vlastní ikony pro sociální sítě? Žádný problém!

Nestačí vám naše nabídka přednastavených ikon na sociální média? Máte své vlastní, které byste rádi do šablon vložili? V novém editoru si můžete přidat vlastní ikony na sociální sítě (zvolí se vlastní název, ikona a odkaz) a nastavit si mezi nimi libovolné odsazení.  

15. Produktová šablona vytvořená rychlostí ⚡

Poskládejte si produktovou šablonu bez námahy a produkty vkládejte přímo z produktového feedu. Nemusíte pak jednotlivé obsahy (název produktu, popisek, cenu či obrázek) kopírovat z webu a vkládat do šablony po jednom. Každou ze zmiňovaných částí produktu si nyní ještě lépe přizpůsobíte pomocí rozšířeného nastavení

U produktu již není pole jen pro jednu, ale rovnou pro dvě ceny – tedy původní i zlevněnou.
A pokud se vám do šablony zrovna nehodí obrázek, který máte nastavený ve feedu, nevadí. Obrázek produktu si můžete vyměnit a upravovat jako kterýkoliv jiný.

Vkládejte a upravujte produkty v šabloně ještě snáze.


Nyní už víte vše potřebné pro práci s novou verzí editoru, tak hurá do toho! 💪 Zde najdete více informací o tom, jak si můžete nový editor zapnout.
Pevně věřím, že se vám s ním bude pracovat tak dobře jako nám a budeme rádi, pokud se s námi o vaše zkušenosti podělíte a napíšete nám na náš chat, jak se vám líbí a co bychom mohli dále vylepšit. 

Vytvoříme kreativní e‑mailovou šablonu za vás

Chcete si nechat vytvořit šablonu na míru od našich specialistů? S potěšením ji pro vás vytvoříme, stačí nám napsat na support@ecomail.cz a domluvit si další detaily.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: