Červnové novinky

V Ecomailu nasloucháme vašim potřebám a neustále se snažíme aplikaci obohatit o nové funkcionality, které vám ulehčí práci a pozvednou úroveň vašeho e-mailingu zase o stupeň výše. Ani v červnu tomu nebylo jinak. Zajímavá vás, co je nového? Podívejte se na červnovou nálož vylepšení.

Zase o něco jednodušší tvorba newsletteru

Pravidelné vytváření e-mailové šablony vám může pořádně zatopit. Připravili jsme pro vás proto již přednastavené obsahové bloky, díky kterým budete mít newsletter hotový raz dva. Základní předpřipravené bloky naleznete přímo v editoru šablon. Hotové bloky stačí do šablony přetáhnout, upravit podle svých potřeb, naplnit produkty z XML feedu a můžete posílat. Do budoucna budeme přidávat další typy bloků a u vybraných tarifů bude možné si vlastní bloky dokonce uložit. Podrobněji jsme změny v editoru šablon rozebrali v tomto článku.

editor bloky

Důležité upozornění
Nová verze editoru bude v jednotlivých účtech nasazovaná postupně v průběhu července 2018. 

Rozšířili jsme nastavení double opt-in

Již nemusíte posílat pouze strohý textový e-mail pro potvrzení odběru. Designový double opt-in e-mail si můžete snadno připravit v našem editoru šablon a poté jednoduše přidat v nastavení seznamu kontaktů. S obrázky a odkazy to ale v šabloně nepřehánějte. Cílem tohoto e-mailu je potvrzení e-mailové adresy. S dalším obsahem počkejte až do uvítací série e-mailů.

Návod pro nastavení double opt-in e-mailu naleznete zde.

Automatizace spouštěná “každý den”

Dlouho očekávaný trigger “Každý den” je konečně tady. Jak napovídá název, tato automatizace není spuštěna na základě aktivity zákazníka, ale spustí se sama každý den v čase, který si sami nastavíte. Ve vámi zvoleném čase dojde ke kontrole předem nadefinované podmínky. Tato automatizace se výborně hodí třeba pro reaktivaci vašich odběratelů. Automat každý den zkontroluje celý váš seznam kontaktů a automaticky pošle e-mail všem, kteří splňují kritéria neaktivního zákazníka.

každý den

Tagy v automatizacích

Automatizaci můžete nově spouštět i na základě přidaného štítku ke kontaktu. Po kliknutí na speciální odkaz může být ke kontaktu automaticky přidán nadefinovaný štítek (tag). Na základě této události se uživateli s přidaným štítkem odešle automatický e-mail nebo sms.

Odebírat nebo přidávat štítky ke kontaktu můžete také v průběhu automatické kampaně podle toho, jak se zákazník v automatizaci chová.

Další změny v automatizacích

  • stejnou automatizaci můžete spustit pro několik triggerů (spouštěčů automatizace) najednou
  • nejen akce, ale i triggery automatizací můžete kdykoli změnit
  • v automatizaci je možné přidat podmínku “uživatel navštívil jakoukoli stránku na webu”
  • sledování chování uživatele na webu po prokliku z e-mailu v rámci automatizace (tracking) již můžete jednoduše zapnout v nastavení automatického e-mailu
  • stejně jako v tvorbě kampaně nyní můžete snadno přidat tagy pro sledování v Google Analytics i do odkazů v automaticky odesílaných e-mailech

sledování

Nevíte si rady s nastavením zmíněných změn v aplikaci nebo pro nás máte tipy na další zlepšení? Jako vždy nám můžete napsat na support@ecomail.cz.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: