Březnové novinky

V březnu jsme nelenili a snažili se ho využít na plno. Zaměřili jsme se především na rozšiřování možností segmentace a nové vzorové šablony, díky kterým bude příprava nových newsletterů ještě jednodušší. Všechny změny jsme pro vás jako obvykle detailně shrnuli do pravidelného přehledu novinek v naší aplikaci.

Nové vzorové šablony v moderním designu

Stále odkládáte tvorbu newsletteru nebo nejste s podobou vaší e-mailové šablony úplně spokojeni? Předpřipravené šablony v kombinaci s naším intuitivním drag & drop editorem vám pomohou vytvořit originální e-mailové šablony bez potřeby grafika nebo agentury. Nově naleznete v aplikaci Ecomail celkem 70 návrhů, které můžete využít jako inspiraci nebo základ pro vaši vlastní šablonu. Všechny jsou plně responzivní, takže se správně zobrazují na všech zařízeních včetně mobilních telefonů.

šablony přehled

A protože je jich opravdu kupa, přidali jsme filtr, který je rozděluje do několika kategorií dle možnosti využití:

 1. Vybrané šablony – hned v první kategorii naleznete oblíbené šablony. Jedná se pouze o náš “doporučený předvýběr”.
 2. E-shopy – pokud máte e-shop, tyto šablony budou pro vás určitě tím nejlepším pomocníkem.
 3. Newslettery – hodí se pro pravidelné novinky posílané právě formou newsletteru.
 4. Slevy a kupóny – šablony pro akční nabídky a slevy nebo automaticky zasílané slevové kupóny např. po registraci, k svátku nebo při opuštění košíku.
 5. Uvítání a poděkování – ideální pro poděkování za registraci či jinou aktivitu, kterou uživatel provede.
 6. Svátky – tato kategorie je určená tzv. sezónním šablonám jako jsou Vánoce nebo Velikonoce.
 7. Gratulace – udělejte radost odběratelům přáním k svátku nebo narozeninám. Zde najdete přednastavené šablony právě pro tento účel.
 8. Služby – neprodáváte hmotné produkty, ale nabízíte nástroje, školení nebo byste rádi podpořili propagaci restaurace? Hodit se vám budou šablony zaměřené na služby.
 9. Online materiály – vhodné pro zasílání e-booků ke stažení, videí nebo jiného digitálního obsahu.
 10. Pozvánky a oznámení – jak napovídá název, jedná se o šablony, které vám usnadní tvorbu pozvánky na event, školení nebo třeba webinář.
 11. Všechny šablony – nemusíte se omezovat našimi kategoriemi, ty slouží pouze pro zjednodušení. Můžete vybírat ze všech 70 připravených designů, stačí zvolit poslední kategorii “všechny šablony”.

Velikonoce už jsou za dveřmi

Hoďte vaše tradiční e-mailové šablony do velikonočního kabátku nebo potěšte vaše odběratele stylovým přáníčkem. K tomu vám skvěle poslouží naše nové velikonoční šablony plné jarních barviček a pozitivní energie 😉

Šablony velikonoce


Potřebujete pomoci s přípravou nové šablony?

I přes velký výběr jste nenašli tu pravou šablonu? Nemáte grafické cítění a stále nejste úplně spokojeni s výslednou podobou vašeho newsletteru? Potřebujete specifičtější design, nebo rozšířené funkcionality jako je třeba odpočet času nebo doporučené produkty? Anebo zkrátka nemáte na tvorbu šablony vůbec čas? V tom případě se na nás neváhejte obrátit s nezávaznou poptávkou pro přípravu šablony na míru. Napište nám na support@ecomail.cz nebo vyplňte krátký poptávkový formulář na našem webu.


Automatické určení svátků u polských jmen

Pokud posíláte e-maily také na polské zákazníky, zbystřete. Funkci automatické skloňování & svátky jsme nově rozšířili i o polská jména. Budete tak schopni nastavit automatickou kampaň přání k svátku i pro polské publikum nebo segmentovat podle pohlaví. Nezapomeňte při importu polských kontaktů do pole země uvést hodnotu “PL”.

Nové možnosti pokročilé segmentace kontaktů

Segmentace dle data registrace kontaktu do seznamu

Pro zjednodušení práce se segmenty, kde používáte kritérium datum registrace, jsme rozšířili možnosti o časovou funkci “CURDATE”. Nejčastějším příkladem použití je segment “aktivní kontakty”, do kterého často potřebujete zahrnout mimo jiné i všechny kontakty, které se zaregistrovaly třeba za posledních 60 dní. V aplikaci to vypadá takto – Datum registrace – Po – CURDATE() – interval 60 day. Počet dní lze samozřejmě libovolně měnit.

curdate

Zajímají vás možnosti pokročilé segmentace? Více se dozvíte v tomto článku.

Segmentace dle vlastních dotazů

Pro potřeby pokročilejších segmentů, kde je nezbytné pracovat s větším množstvím segmentačních kritérií najednou, jsme přidali funkci “segmentace dle vlastních dotazů”. Návod, jak tuto funkci správně využívat, naleznete v našem centru nápovědy.

V případě, že vám v aplikaci Ecomail schází nějaká další funkce, nebo máte nápad na její další vylepšení, nenechávejte si to pro sebe. Napište nám a my se pokusíme je zařadit do dalších plánů na zlepšení.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: