AI Restart 2023: Držte krok s dobou a zjednodušte si práci díky AI

Umělá inteligence je tématem posledních měsíců. A protože držíme krok s dobou, vyrazili jsme na první ročník AI Restartu, který pořádal náš dlouholetý partner Taste. Čekalo nás 11 přednášek a panelová diskuze odborníků.

AI není jenom ChatGPT

Také jste si vždy pod umělou inteligencí představili pouze ChatGPT? Omyl. Hned na začátku konference nám Petr Koubský vysvětlil, že ChatGPT patří mezi tzv. velké jazykové modely (LLM), které jsou součástí umělé inteligence. Ta v sobě ale zahrnuje i další specializované systémy, robotiku nebo vestavěné aplikace (“Hey Siri” 😀).

Jak tedy ChatGPT funguje?

Umí jednu jedinou věc. Vybere vám další slovo, kterým bude text pokračovat. Využívá totiž strojového učení, tzn. informace bere ze vstupů, které do něj byly vloženy (pouze do roku 2021), a to i na základě chatu s uživateli. Stejně jako každý nástroj má svoje výhody, ale také rizika.

Co umí ChatGPT dobře:

 • Písemné vyjadřování
 • Jednoduché publikovatelné texty (např. blogové články)
 • Stylizace textů
 • Seznamy nápadů a námětů
 • Přípravu jednoduché agendy (např. firemní a úřední e-maily)

Rizika a problémy spojené s ChatGPT:

 • Výkonný generátor nesmyslů
 • Neumí se rozhodovat a ověřit si fakta
 • Autorská práva (cokoliv, co vložíte do ChatGPT, může využít kdokoliv jiný bez vašeho souhlasu)
 • Podvody
 • Zásah do obsahu práce některých profesí (lidský faktor ale bude nadále potřeba ke kontrole výsledků 😉)

 👉 Důležitým předpokladem pro správné a kvalitní zacházení s AI je umět se správně zeptat.

Jak se správně zeptat aneb co je základem dobrého promptu?

Prompt je zadání, které od nás dostane umělá inteligence. Kvalita výsledku se proto odvíjí od toho, jak samotný prompt napíšeme. Často dobrý výsledek nedostaneme jako první odpověď. Musíme se tedy doptávat a detailně specifikovat svůj dotaz, být co nejvíce konkrétní.

❗️POZOR. Vždy je nutné si správnost informací ověřit.

Co by měl obsahovat dobrý prompt podle Anny Bohoněk? 👇

👉 Inspirujte se v již existující databázi promptů.

Výkonnější e-mailing díky AI

Daniel Nytra nás seznámil s problémy, se kterými se v e-mailingu můžeme setkat. Jsou to například nevyhovující obsah, čas rozesílky, náklady na copywritera nebo nastavení automatizace. S tím vším ale dokáže pomoct nástroj pro e-shopaře DreamRoi, který využívá umělou inteligenci pro personalizaci, predikci a automatizaci, a jehož je Daniel zakladatelem.

💡 TIP pro markeťáky: Pokud personalizujete obsah svých reklam a pracujete s CEPs (Category Entry Points) k vašemu produktu, využijte pro zrychlení AI. Více se dočtete v tomto článku.

Ani v Ecomailu nejsme pozadu 💪 Do editoru šablon jsme přidali vašeho nového osobního copywritera, ChatGPT. Na jedno kliknutí vaše texty vylepší, přeformuluje, prodlouží nebo zkrátí – a díky tomu vám zbyde čas na to ostatní.

 👉 Podívejte se na video, jak konkrétně vám ChatGPT pomůže přímo v Ecomailu.

Reálné příklady, jak AI využívat

Sales. Potřebujete pomoct s přípravou nebo s follow-upem schůzky s klientem? Inspirujte se Annou Bohoněk. AI využívá především pro zaznamenávání a transcripty hovorů (Otter AI) s klienty, aby se mohla plně soustředit na konverzaci s nimi.

Anna Bohoněk (Head of Business Development a Marketing, InSpace Proximity)

Výkonnostní marketing. Zjednodušte si tvorbu reklamy díky AI. Využijte ji jako Zdeněk Pešička k analýze konkurence (Comparables), k určení cílové skupiny, k tvorbě textů nebo reportingu.

Business development. Pokud například pracujete na vlastní aplikaci, AI vám s tím pomůže. Svůj příběh nám představil Martin Kváš. Během tří měsíců za pomoci AI rozběhl úplně novou aplikaci 👉 Jája.ai. Umělou inteligenci využil pro vytvoření názvu (Namelix), nechal si od ní navrhnout logo (Looka), design stránky (ColorSpace) i UX/UI (Uizard), a pomohla mu i s tvorbou obsahu (Jasper).

Generování nápadů a rutinní práce. Využijte AI pro náměty např. pro článek (ChatGPT) jako redaktor Petr Koubský, nebo k urychlení některých pracovních činností (práce s daty, rutinní agenda), jako to dělají v House of Řezáč.

Petr Koubský (redaktor, Deník N)

Další zajímavé AI aplikace💡

Kromě výše uvedených aplikací jsme pro vás dali dohromady ještě další, které vám usnadní práci. Podívejte se, které to jsou:

 • MidJourney – generování obrázků
 • Chat PDF – rychlejší čtení a shrnutí obsahu souborů pdf
 • Audio Pen – nahrávání myšlenek a jejich strukturování

👉 Nejste si jistí, jestli existuje AI aplikace pro váš konkrétní požadavek? Jednoduše si ji vyhledejte zde.

Vložte váš komentář

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: